Home > Aktualności > II Leszkowska Biesiada Świętojańska – konkurs fotograficzny!

II Leszkowska Biesiada Świętojańska – konkurs fotograficzny!

 

 

 

II Leszkowska Biesiada Świętojańska

 

 

W zeszłym roku z energią i niepokojem pracowaliśmy, przy organizacji I Biesiady. Udało się. Świadczyli o tym zadowoleni uczestnicy. Komentarze w trakcie imprezy i po niej utwierdziły nas w przekonaniu, że to był strzał w dziesiątkę – tego było nam trzeba w Leszkowicach. Należało pomyśleć, jak tę nową Leszkowską tradycję powtórzyć za rok. Wiele osób zwróciło uwagę na wyjątkową atmosferę, niebanalny charakter, oryginalne podejście do organizacji i prowadzenia Biesiady. Duża grupa osób zaangażowanych, spontaniczność, brak granicy miedzy widzem a (kim?) występującym/prowadzącym (właściwie każdy mógł być i widzem i występującym). Powodzenie Biesiady to głównie zaangażowanie ludzi – mieszkańców, którzy stworzyli tę nową okazję to wspólnego spędzania czasu w niebanalny sposób.

 

 

Jak się okazało Gmina Ostrówek mogła się pochwalić i nauczyć, jak współpracować z mieszkańcami (patrz raport zidentyfikowane podczas samooceny w ramach projektu systemowego „Przygotowanie jednostek samorządu terytorialnego do stosowania Wspólnej Metody Oceny (CAF) w procesie mierzenia potencjału i dokonań poprzez szkolenia pracowników i pomoc doradczą”; na stronie Gminy Ostrówek). Cieszymy się i mamy nadzieję, że inicjatywy będą spotykały się z aprobatą.

 

Dziś już możemy zaprosić na II Leszkowską Biesiadę Świętojańską, która odbędzie się 23 czerwca 2012 roku (sobota) na łące za mostem w Leszkowicach. Tym razem udało się pozyskać dofinansowanie z PROW. Złożony został wniosek do Lokalnej grupy Działania „Doliną Wieprza i leśnym szlakiem”. Już dziś na wiele dni przed Biesiadą ogłaszamy Konkurs Fotograficzny „Najpiękniejsze zakątki” Leszkowice 2012.

 

Swoje prace mogą nadsyłać wszyscy zainteresowani do 15 czerwca 2012 r. na adres: Urząd Gminy w Ostrówku, Ostrówek-Kolonia 32, 21-102 Ostrówek; z dopiskiem: Konkurs fotograficzny "Najpiękniejsze zakątki”. Szczegółowe informacje znajduję się w Regulaminie konkursu. Zachęcamy do spacerów po okolicy z aparatem fotograficznym i uwieczniania wyjątkowych miejsc, niezwykłej atmosfery, aury, zjawisk, nastrojów.

 

Organizatorzy

 


Regulamin konkursu fotograficznego do ściągnięcia tutaj.

 

 

One thought on “II Leszkowska Biesiada Świętojańska – konkurs fotograficzny!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.