Home > Aktualności > Podaruj życie!

Podaruj życie!

 

PODARUJ  ŻYCIE ANDRZEJOWI  !!!

 

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1d7CcW_Be9IPODARUJ  ŻYCIE ANDRZEJOWI  !!!
Drodzy Mieszkańcy.
Zwracamy  się do Państwa z apelem o deklarację oddawania szpiku kostnego. Jest on niezbędny dla ratowania życia 34-letniego mieszkańca Leszkowic Andrzeja Gozdala, który jest chory na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Obecnie przechodzi on chemioterapię, która niestety nie przynosi efektów. Jedyną szansą dalszego życia jest przeszczep szpiku kostnego.
Koledzy i koleżanki, znajomi, nauczyciele, strażacy OSP, policjanci,  absolwenci szkół, studenci, sportowcy, radni, sołtysi, pracownicy urzędów i banków  oraz  wszyscy  mieszkańcy z naszego powiatu,  poprzez włączenie się w akcję, która nic nie kosztuje mogą uratować życie drugiemu człowiekowi.
Dnia 24 listopada 2012 r. do siedziby Urzędu Gminy Ostrówek  przyjedzie ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, aby na miejscu przeprowadzić badanie polegające na wypełnieniu ankiety dotyczącej stanu zdrowia i pobraniu od kandydata na dawcę ok. 10 ml  krwi, celem oznaczenia antygenów HLA kl. I i kl. II . Badania prowadzone będą w godzinach 10.00 – 13.30.

Osoby, którym obowiązki uniemożliwią uczestnictwo w naszej sobotniej akcji będą miały możliwość pomocy poprzez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lubartowie, ul. Cicha 14, tel. 81-855-20-41 w. 306. Rejestracja dawców: poniedziałek – piątek 7:30-11:30

Akcja na naszym terenie wiąże się z dużą  szansą na znalezienie dawcy szpiku dla Andrzeja, gdyż genotyp danej populacji, na danym terenie jest podobny.
Aby zostać dawcą szpiku należy być w wieku 18 – 50 lat i mieć ogólny dobry stan zdrowia. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie www.szpik.info
Jak twierdzą specjaliści zabieg pobrania szpiku jest w pełni bezpieczny, nie ma żadnych skutków ubocznych. Co tracimy? Tylko trochę czasu.
Gorąco prosimy o szeroki odzew! Od Waszego udziału w badaniu zależeć może życie Andrzeja i wielu osób znajdujących się w podobnej, trudnej sytuacji życiowej!


 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.