Home > Aktualności > III Biesiada Świętojańska

III Biesiada Świętojańska

 

III Leszkowska Biesiada Świętojańska odbędzie się 23 czerwca 2013 roku (niedziela!) pod hasłem :„ Zabawa lepiej smakuje, gdy się człowiek napracuje”.

Program tegorocznej imprezy ma pokazać uczestnikom bogactwo przeszłości tego miejsca, dawne zajęcia mieszkańców oraz gry i zabawy, które umilały wolny czas. Zabawę rozpoczniemy o godzinie 15. 00 – powitaniem i przekazaniem klucza (remiza OSP Leszkowice). Następnie korowód uda się na łąkę za mostem, gdzie zapłoną ogniska.

Tym razem na łące biesiadnicy oprócz tradycyjnych punktów zabawy, takich jak:

– Konkurs Janów – do konkursu zgłaszają się mężczyźni noszący imię Jan, w zeszłym roku mierzyliśmy wzrost – tym razem to będzie niespodzianka(taki jest pomysł, aby co roku konkurs Janów dotyczył czegoś innego).

– "Rzut biustonoszem" dla pań

– „Rzut męskim przyodziewkiem" dla panów – polegają na tym, aby rzucić jak najdalej.

– Konkurs na "Najpiękniejszą Rusałkę" dotyczy wszystkich osób przebranych za rusałkę z wiankiem na głowie(liczy sie powab, kostium, sposób prezentacji)

będą mogli podziwiać i wziąć udział w:

– jarmarku twórców

warsztatach rękodzieła

– bloku zabaw dawnych i zapomnianych

– Queście po Leszkowicach

Wieczorem o godz. 20.30 na nadwieprzańskim brzegu zagra zespół DAGADANA, który łączy różne style muzyczne. Polsko-ukraińskie trio zaprezentuje swoją oryginalną muzykę – połączenie folku, jazzu i elektroniki. Ich koncerty są niezapomnianym przeżyciem.

Puszczanie wianków i poszukiwanie kwiatu paproci zakończą tegoroczny program. Wśród łąk nad Wieprzem ukryty kwiat należy odnaleźć- szczęśliwiec odbierze nagrodę. Biesiada przy ogniskach będzie trwała "do białego rana".

III Leszkowska Biesiada Świętojańska jest okazją do integracji i aktywizacji miejscowej społeczności. Duża grupa mieszkańców wsi Leszkowice i Gminy Ostrówek weźmie bezpośredni udział w przygotowaniach. Jest to okazja do wymiany doświadczeń oraz sprzyja poprawie komunikacji międzypokoleniowej. Most i łąka z naturalną plażą od pokoleń były celem spacerów i spotkań towarzyskich mieszkańców. To urokliwe miejsce zasługuje na promocję i miano wizytówki turystycznej Gminy Ostrówek. Taka impreza pomoże mieszkańcom docenić walory miejsca, w którym mieszkają – a gościom zwrócić uwagę na ten zakątek na trasach rowerowych, kajakowych wytyczonych przez Lokalną Grupę Działania „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem”. Może się ona wpisać na stałe w kalendarz nie tylko lokalnych , ale także szerzej znanych wydarzeń kulturalnych w naszym regionie. Zapraszamy!

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.