Home > Aktualności > UMOCNIENI ŻYWĄ WIARĄ

UMOCNIENI ŻYWĄ WIARĄ

23 czerwca 2019 r. w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP i św. Jana Chrzciciela, na uroczystej Mszy Świętej o godz. 9⁰⁰, ks. bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski udzielił 25 kandydatom naszej parafii Sakramentu Bierzmowania.

Po rozpoczęciu Mszy św. przedstawiciele rodziców bierzmowanych przywitali Księdza Biskupa i poprosili o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Na uroczystość przybył dziekan czemiernicki ks. kan. Jerzy Latawiec, rodzice, świadkowie, katecheci, wychowawcy, dyrekcja szkoły oraz parafianie Leszkowic i Luszawy. Młodzi, odświętnie ubrani, przepasani białymi szarfami aktywnie włączyli się w liturgię. W darach ołtarza złożyli: świecę, kwiaty, hostię, wino, indeksy. Wsłuchiwali się w Słowo Boże, które Biskup kierował pod ich adresem oraz odnowili przyrzeczenia chrzcielne. Następnie nadszedł moment udzielenia sakramentu bierzmowania i namaszczenia krzyżmem św. czoła każdego z kandydatów. Z rąk ks. Biskupa przyjęli Komunię Świętą a potem wyrażali już swoje podziękowania. Najpierw ks. Biskupowi za modlitwę i udzielenie sakramentu bierzmowania. Księdzu Proboszczowi, Gustawowi Sikorze, za czas modlitwy, spotkań i egzaminów oraz tym wszystkim, którzy pomogli im właściwie przygotować się do tego ważnego dnia i otaczali ich swoją modlitwą. Za uświetnienie Eucharystii dziękowali scholi parafialnej.

Po Mszy św. wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, po czym udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców na podwórku przy plebanii.

Naszej młodzieży bierzmowanej życzymy, aby Duch Święty obdarzał ich swoimi darami i działał w ich życiu!

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.